W 2014 roku większość pieniędzy wróciła do budżetu państwa. W zeszłym roku prawie cała pula została wykorzystana. W tym roku ponad połowa pieniędzy jest już rozdysponowana.

Autor opracowania Bartosz Turek wyjaśnia, że zasady programu na to pozwalają. Pula na ten rok to 760 milionów złotych. Już w zeszłym roku Bank Gospodarstwa Krajowego, podpisał umowy na 240 milionów. Patrząc na to, ile w ciągu miesiąca wpływa wniosków, można przypuszczać, że w kwietniu, lub w maju pieniądze na ten rok mogą się skończyć.

Jest jednak sposób, by skorzystać z dopłaty do kredytu mieszkaniowego, nawet, jeśli tegoroczna pula zostanie wyczerpana. Trzeba znaleźć lokal, którego budowa zakończy się w roku 2017. Wtedy wypłata nastąpi z przyszłorocznej puli, która nie została jeszcze naruszona. Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, trzeba się umówić z deweloperem, by zgodził się na przelanie części pieniędzy w 2017 roku.

By skorzystać z programu mieszkanie dla młodych, trzeba spełnić szereg warunków. Obowiązuje limit wiekowy, a mieszkanie nie może być ani za duże, ani za drogie. Wysokość dopłaty jest uzależniona między innymi od liczby posiadanych dzieci. 

>>> Czytaj też: Rosja walczy o polski rynek zbytu dla ropy. Rosnieft „kłania się” Orlenowi