Spółka złożyła pod koniec grudnia 2015 r. wniosek do Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o wyrażenie indywidualnej zgody na przedłużenie okresu realizacji oraz przedłużenie okresu ponoszenia wydatków kwalifikowanych projektów, realizowanych w ramach dotacji ze środków europejskich. Powodem złożenia wniosku były przedłużające się negocjacje w sprawie pozyskania finansowania dla inwestycji w Mielcu. Na 31 grudnia przypadał okres rozliczenia wydatków kwalifikowanych.

"Wobec powzięcia informacji z PARP w dniu 11 stycznia 2016 r. o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o przedłużenie okresu ponoszenia wydatków kwalifikowanych oraz aktualnym braku możliwości rozliczenia otrzymanych w ramach ww. dotacji zaliczek w łącznej kwocie 30 mln zł, a nadto w perspektywie aktualnego braku możliwości odzyskania dodatkowo zaangażowanych w inwestycję w Mielcu środków obrotowych w kwocie 6,8 mln zł, skutkujących brakiem płynności finansowej i zagrażających niewypłacalnością, emitent uznał, iż ziściły się ustawowe przesłanki do złożenia wniosku o otwarcie postępowania układowego" - czytamy w komunikacie.

Biomed-Lublin zamierza nadal prowadzić negocjacje z potencjalnymi inwestorami i instytucjami finansowymi. Ewentualne pozyskanie finansowania umożliwi spółce realizacje pierwotnie przyjętej strategii biznesowej oraz szybsze spłacenie obecnych wierzycieli, podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

Reklama