statystyki

Albo zatrzymanie napływu imigrantów, albo trybunał. Premier Bawarii grozi Merkel

16 stycznia 2016, 16:47
Źródło:IAR

Premier niemieckiego landu Bawaria Horst Seehofer stawia ultimatum kanclerz Angeli Merkel. Polityk domaga się zatrzymania napływu uchodźców do kraju i grozi Merkel skargą do Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama

Reklama

W rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" Seehofer powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni wyśle do Merkel oficjalne pismo, w którym będzie się domagał przywrócenia porządku na niemieckich granicach. Jeżeli szefowa rządu nie zareaguje, to Bawarii nie pozostanie nic innego jak złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego - ostrzegł.

Seehofer zamówił niedawno prawniczą analizę u jednego z byłych sędziów Trybunału. Stwierdził on, że skarga na szefową rządu za nieefektywną ochronę krajowej granicy mogłaby mieć szanse na powodzenie.

Ultimatum postawione Merkel przez Seehofera pokazuje, że Bawaria nie cofnie się przed eskalacją politycznego sporu w rządzącej koalicji nawet wobec zbliżających się wyborów w niektórych landach. To właśnie do graniczącej z Austrią Bawarii przybywa większość uchodźców, którzy następnie są rozsyłani do innych części Niemiec.

>>> Czytaj też: „Zemsta lobby lichwiarsko-bankowego”? Komentarze po decyzji S&P

Reklama

Reklama

  • Adam z Wrocławia(2016-01-16 17:15) Odpowiedz 495

    Niech napisze skargę do naszego Trybunału Prostytucyjnego, skoro tak bardzo Szkopy go bronią:) Nasz już może (dzięki PO-PSL) nawet odwołać Prezydenta, a co!

  • Eltor(2016-01-16 21:16) Odpowiedz 462

    Do trybunału? Ojej, zaraz tam będą bojownicy z KOD International (z tym KOD International to nie żart, oni naprawdę taką przybudówkę zmontowali)

  • Max(2016-01-17 00:58) Odpowiedz 301

    Zadnych islamistow w Polsce-kopacz przed Trybunal Stanu

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze