Ustawa o kredytach frankowych i nowy podatek. Belka: To przepis na kryzys bankowy

19 stycznia 2016, 12:00
Źródło:ISBnews

Ustawa o kredytach walutowych jest dla budżetu wyjątkowo paskudna. Prowadzi do istotnego osłabienia systemu bankowego z bardzo poważnymi konsekwencjami dla gospodarki - uważa prezes NBP Marek Belka.

Reklama

Komentarze (7)

 • kerm(2016-01-20 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  na szczęście kadencja Belki i jego paskudnej polityki, która wspiera banksterów wkrótce wygasa. Brawo Prezydent, teraz do boju PIS - przewalutowanie po kursie zaciągnięcia. Naprawić złodziejstwo. Banki nie upadną, spokojnie, tyle co będą miały trochę mniejszy zysk kosztem wyrobiony oszustwa frankowego, gospodarka się rozwinie.

  Odpowiedz
 • Josephus(2016-01-20 03:46) Zgłoś naruszenie 10

  To jest jak z hazardzistą, stawia dużą kasę na pewniaka. Gdy przegra to twierdzi ze winni są wszyscy z losem włącznie, tylko nie on. Zasada jest jedna: bierzesz kredyt w walucie kraju w którym mieszkasz. W innym przypadku jest to loteria. Całe to biadolenie na temat niesprawiedliwości jaka dotknęła frankowiczów nie ma sensu. Rząd nie powinien angażować się w takie rozgrywki.

  Odpowiedz
 • pozdrawiam (2016-01-19 19:34) Zgłoś naruszenie 23

  brak tej ustawy to z kolei kryzys bankrutujących konsumentów wsadzonych przez banki i KNF na minę.

  Odpowiedz
 • Aaa(2016-01-19 15:04) Zgłoś naruszenie 32

  Tomek .. banki wszystkiemu winne a kredytobiorca mógł nie myśleć i jest wszystko ok ? Sorry ale się nie zgadzam. Poza tym będą stratni ci co myśleli i nie brali kredytu na max.

  Odpowiedz
 • nigdy nie pozyczam(2016-01-19 14:45) Zgłoś naruszenie 61

  jak sie pozycza -durniu ---to trzeba myuslec ,myslec

  Odpowiedz
 • tomeck(2016-01-19 14:17) Zgłoś naruszenie 45

  Wyjątkowo paskudny to jest pan panie belka i ludzie pana pokroju. Właśnie dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrobytu, bo nikt tak Polaka nie wydyma jak inny Polak. Samo zło jak pan mówi, to było wpuszczenie ludzi w kanał kredytów walutowych. Samo zło to przekonywanie, że banki, które są winne tej sytuacji nie mogą odpowiedzieć za swoje przekręty i naciąganie ludzi. Państwo powinno przede wszystkim chronić obywateli a nie zagraniczne korporacje. Pół miliona rodzin jest w najlepszym przypadku zablokowana (nie mogą wyjść z nieruchomości) przez te kredyty a pan dalej broni instytucji, które co roku zarabiają miliardy PLN.

  Odpowiedz
 • tomeck(2016-01-19 14:06) Zgłoś naruszenie 66

  Wyjątkowo paskudny to jest pan panie belka i ludzie pana pokroju. Właśnie dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrobytu, bo nikt tak Polaka nie wydyma jak inny Polak. Samo zło jak pan mówi, to było wpuszczenie ludzi w kanał kredytów walutowych. Samo zło to przekonywanie, że banki, które są winne tej sytuacji nie mogą odpowiedzieć za swoje przekręty i naciąganie ludzi. Państwo powinno przede wszystkim chronić obywateli a nie zagraniczne korporacje. Pół miliona rodzin jest w najlepszym przypadku zablokowana (nie mogą wyjść z nieruchomości) przez te kredyty a pan dalej broni instytucji, które co roku zarabiają miliardy PLN. Skoro banki były takie cwane, że wciskały ludziom coś kredytopodobnego w dodatku z klauzulami niedozwolonymi to teraz nic się nie stanie, jeżeli zarobią trochę mniej niż się spodziewały.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze