statystyki

Rosyjski rząd przygotowuje antykryzysowy plan. Co w nim się znajdzie?

25 stycznia 2016, 18:08
Źródło:IAR

Premier Rosji dał swoim ministrom tydzień na dokończenie planu antykryzysowego. Zanim program oszczędnościowy zostanie wdrożony, Dmitrij Miedwiediew zamierza skonsultować pomysły swojego rządu z parlamentem.

Reklama

Reklama

Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew

źródło: Bloomberg / Jock Fistick

Pierwsze tygodnie nowego roku nie są najlepsze dla rosyjskiej gospodarki. Z danych statystycznych wynika, że PKB w ubiegłym roku spadło aż o 3,8 procent. Rozchwiany rubel nie pozwala na długofalowe prognozowanie sytuacji gospodarczej. Przy tym spadające ceny ropy mocno uszczuplają budżet Federacji. Rosyjscy eksperci ostrzegają przed gwałtownymi podwyżkami cen podstawowych towarów i wzrostem bezrobocia.

Już w ubiegłym tygodniu premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że Rosjanie będą musieli zacisnąć pasa. Złagodzić skutki kryzysu ma plan oszczędnościowy, przygotowywany przez rząd. "Mam nadzieję, że ministrowie dopracują konkretne propozycje i za tydzień gotowy plan będzie na moim biurku" - cytuje Miedwiediewa agencja Ria Novosti.

Tymczasem analitycy dziwią się, że rząd, przygotowując program oszczędnościowy dla niemal wszystkich dziedzin życia, nie wspomina o cięciach wydatków na armię.

>>> Czytaj też: Rosja traci sojusznika? Białoruś skręca mocno na Zachód

Reklama

Reklama

  • fuqu(2016-01-25 21:13) Odpowiedz 41

    W sumie to nawet gościa trochę żal. Kiedy chciał dla Rosji zrobić coś na przyszłość został wydymany przez Wołodię i to bez mydła. Teraz jak ciężko coś zrobić musi świecić oczami, bo nic innego i tak nie może bez groźby powtórnego dymania.

  • Mowa(2016-01-26 00:24) Odpowiedz 41

    dwa krótkie peny pogrążą kraj

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze