statystyki

Zamieszki w Sztokholmie. Trwa "wojna domowa" o imigrantów

31 stycznia 2016, 10:21 | Aktualizacja: 01.02.2016, 09:03
Źródło:IAR

Trzej Polacy, zatrzymani po południu w centrum Sztokholmu za udział w zamieszkach, zostali wieczorem wypuszczeni na wolność - podaje szwedzka gazeta "Expressen".

Reklama

Reklama

Według niej, Polacy w wieku około 20 lat, mający powiązania ze skrajnie prawicową szwedzką organizacją "Nordycka Młodzież", uczestniczyli w antyimigranckiej demonstracji. Po niej doszło do utarczek z kontrmanifestantami i Polacy mieli brać w nich aktywny udział. Cztery osoby zostały poturbowane. Policjanci zatrzymali Polaków, jednak prokurator zdecydował, że nie będą aresztowani. Nie wiadomo, czy będą podjęte wobec nich jakieś dalsze kroki. Nie jest też jasne, czy mieszkają w Szwecji na stałe.

Jak powiedział gazecie "Expressen" rzecznik "Nordyckiej Młodzieży", demonstranci otrzymali wsparcie od grupy polskich nacjonalistów. Mogło to być swoiste podziękowanie za podobne wsparcie ze strony szwedzkich ekstremistów podczas manifestacji przed polską ambasadą w Sztokholmie 19 stycznia, gdy w Parlamencie Europejskim odbywała się debata na temat Polski.

Ten weekend w Sztokholmie jest wyjątkowo niespokojny. Wczoraj wieczorem grupa kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn atakowała w centrum szwedzkiej stolicy młodych imigrantów. Dzisiaj zatrzymano czterech uczestników tego zdarzenia. Jeden z nich usłyszał zarzut napaści na policjanta, a pozostali - naruszenia porządku publicznego.

W zeszłym roku wnioski o azyl w Szwecji złożyła rekordowa liczba 163 tysięcy osób. Dwa dni temu władze w Sztokholmie ogłosiły, że zamierzają wydalić nawet połowę z nich. Chodzi o osoby, których wnioski o azyl zostały albo zostaną odrzucone.

Reklama

Reklama

  • Piotr34(2016-01-31 14:48) Odpowiedz 1413

    Glupota-do dzisiaj Szwedzi nie odddali dziel sztuki zrabownaych podczas potopu mimo ze zobowiazuja ich do tego traktaty pokojowe.Tych tez w ramach "podziekowan" deportuja-taka ZAWSZE byla "wdziecznosc" panstw Zachodu.

  • Adam(2016-02-01 00:21) Odpowiedz 81

    Ta sprowadzić kolorowych pozwolić im zaszaleć potem pozwolić prawicowym bojówkom ich przytemperować potem kolorowi szaleją i wysadzają się na ulicach, kościołach, centrach handlowych, metrach.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze