"Comarch zainwestuje w Krakowie, w rejonie Czyżyn, gdzie od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz IT. Spółka wyda minimum 14 mln zł oraz utworzy co najmniej 15 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Pierwsze zezwolenie na terenie strefy Comarch otrzymał w 2000 roku.  Była to pierwsza inwestycja na tym obszarze oraz jedna z pierwszych na terenie krakowskiej strefy w ogóle. Dotychczas Comarch zainwestował w krakowskiej SSE ponad 225 mln zł oraz zatrudnił na terenie strefy ponad 1 700 osób, przypomina KPT.

"Z kolei Alupol Films, spółka z grupy Alupol Packaging, należącej do Grupy Kęty uzyskała drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej w Oświęcimiu. Do 2022 roku Alupol Films zainwestuje od 90 do 117 mln zł. Celem inwestycji jest  zwiększenie mocy wytwórczych w zakresie produkcji i uszlachetniania folii z tworzyw sztucznych" - czytamy dalej.

Łącznie KPT wydał w ciągu dziewiętnastu lat swojej działalności 210 zezwoleń. Powierzchnia strefy wzrosła z 66 do 707 ha.