Monika Koniecko, rzecznik PHO, poinformowała IAR, że Kamiński przesłał wczoraj pismo z dymisją do przewodniczącego Rady Nadzorczej holdingu. Jako uzasadnienie podał presję medialną, powstałą w wyniku jego wyboru na prezesa PHO oraz tym, jak fakt ten przeżyła jego rodzina.

Mariusz Antonii Kamiński, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, został powołany na prezesa Polskiego Holdingu Obronnego przedwczoraj - 8 lutego. 

Zmiany w zarządach objęły całą zbrojeniówkę. Po wymianie rady nadzorczej nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej został Arkadiusz Siwko. Jest to bliski współpracownik ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, a teraz to właśnie resort obrony (nie jak wcześniej Skarbu Państwa) nadzoruje ten sektor gospodarki.

W tej materii większe doświadczenie ma Maciej Lew-Mirski, który został członkiem zarządu PGZ. Poza tym, że był w Komisji Weryfikacyjnej WSI, tworzył i był funkcjonariuszem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ta instytucja bardzo wnikliwie patrzy na ręce zbrojeniówce.

Pewną niewiadomą jest także to, jak nowy zarząd ułoży sobie relacje z silnymi w całej grupie związkami zawodowymi, które większość zmian w zbrojeniówce blokują.

>>> Tymczasem Waszyngton podjął decyzję o zwiększeniu ilości żołnierzy NATO w Europie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.