Nestlé chce zwiększyć zatrudnienie w otwartej w marcu 2015 roku fabryce karmy dla zwierząt Nestlé Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej o 300 osób z obecnych 500 do końca tego roku, poinformowała firma.

"Jeszcze w marcu 2015 roku, kiedy otwieraliśmy fabrykę w Nowej Wsi Wrocławskiej stworzyliśmy ponad 200 nowych miejsc pracy, planując, że zatrudnienie na poziomie 800 osób osiągniemy po około 4 latach działalności na dolnośląskim rynku. Dziś celujemy w 800-osobową załogę na koniec 2016 roku" - powiedziała kierownik ds. rekrutacji w fabryce Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej Renata Puciłowska, cytowana w komunikacie.

W planach jest powstanie kolejnych hal produkcyjnych. Obecnie trwa intensywny nabór pracowników na stanowiska operatorów maszyn zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz kierowców wózków widłowych, podano także.

>>> Czytaj też: 4 mld zł rocznie za obecność światowych marek w Polsce

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé Purina PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. We wrześniu 2014 r. ruszył proces zamówień. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję, której realizacja ma zająć w sumie 10 lat.