"W tym roku planujemy otworzyć kilkanaście placówek, prawdopodobnie będzie to 12-16 sklepów. Już teraz mamy umowy na około połowę lokalizacji" - powiedział Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Briju otworzyła dziś swój 31 salon. Nowy sklep zlokalizowany jest w poznańskiej Galerii Malta. To druga lokalizacja w Poznaniu. W ub.r. uruchomiono sklep w galerii Poznań Plaza. Jednocześnie spółka prowadzi intensywne prace nad pozyskaniem kolejnych lokalizacji.

Spółka zapowiada, że w I kwartale br. zostaną otwarte jeszcze 2 salony - w Głogowie (Galeria Glogovia) oraz w Gliwicach (CH Forum).

W 2015 r. Briju otworzyło 18 sklepów, zwiększając ich liczbę do 30. Nowe sklepy pojawia się m.in. w Mielcu i Wrześni.

>>> Czytaj też: Briju będzie prowadzić działalność m.in. poprzez spółki celowe

"Dzięki intensywnej budowie sieci sprzedaży osiągnęliśmy już poziom, który umożliwia nam korzystanie z efektów skali. W tym roku poza jej dalszym rozwojem, skupiamy się na wzroście efektywności i optymalizacji kosztów" - dodał Piotrowski.

Briju specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych. Spółka zajmuje się również handlem hurtowym w segmencie metali szlachetnych, głównie złota i srebra. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2014 r.