statystyki

Zmiana rządu na Ukrainie? Poroszenko chce dymisji Jaceniuka: "Więcej pomyłek niż pozytywów"

16 lutego 2016, 16:05 | Aktualizacja: 16.02.2016, 16:40
Źródło:IAR
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

Petro Poroszenko chce dymisji szefa rządu Arsenija Jaceniuka. Na Ukrainie trwa kryzys polityczny wśród rządzących związany z oskarżeniami o korupcję. Prezydent chce też dymisji prokuratora generalnego.

Reklama

Reklama

Prezydent w swoim oświadczeniu zaznaczył, że domaga się całkowitej wymiany rządu. Jak podkreślił, gabinet Arsenija Jaceniuka zrobił wiele w procesie naprawy i stabilizacji ekonomicznej kraju oraz wprowadzenia reform. Ale społeczeństwo, jak podkreślił Petro Poroszenko, widzi w pracach rządu więcej pomyłek niż pozytywów i przestało darzyć gabinet ministrów swoim zaufaniem. Dlatego, zdaniem ukraińskiego prezydenta, potrzebne jest całkowite przeformatowanie rady ministrów. W skład nowego rządu, jak zaznaczył Petro Poroszenko, powinny wejść ugrupowania tworzące obecnie rządzącą koalicję.

Nowy skład rządu powinien być wybrany w oparciu o, jak się wyraził „technokratyczną i reformatorską osnowę”. Jednocześnie Petro Poroszenko wyraził przekonanie, że przedterminowe wybory nie powinny być brane pod uwagę. Jak zaznaczył, on sam skorzysta z prawa rozwiązania parlamentu tylko w ostateczności. Oprócz tego ukraiński prezydent domaga się ustąpienia ze stanowiska prokuratora generalnego Wiktora Szokina, który przez dużą część opinii społecznej postrzegany jest jako osoba hamująca proces walki z korupcją.

>>> Czytaj też: Polska wyrwie się z peryferyjności? Rząd zaprezentował plan Morawieckiego

Reklama

Reklama

  • NieoTakePolskie(2016-02-17 10:19) Odpowiedz 10

    a co na to Pan Kowal - anal i tyk ??? Toż to specjalista od neobanderowców.

  • olo(2016-02-16 16:58) Odpowiedz 10

    Juz po nim. Podobno przytulil 3 mld.$. Zle mu nie bedzie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze