Bezterminową blokadę granic ogłosili greccy rolnicy. Protestują przeciwko zmianom w systemie emerytalnym i podatkowym, które zamierza wprowadzić rząd. Przejścia graniczne z Grecją zablokowali również kierowcy
ciężarówek z Bułgarii, ponieważ greccy rolnicy nie wywiązali się z zapowiedzi przepuszczania samochodów przez kilka godzin dziennie.

W związku z licznymi skargami polskich przewoźników, Ambasada RP w Sofii wystosowała notę do władz bułgarskich z prośbą o pilne udzielenie pomocy humanitarnej i umieszczenie przenośnych punktów sanitarnych na całej długości kolejki oraz o interwencję u bułgarskich przewoźników w celu zakończenia blokad. Na przejściach granicznych oczekuje ok. 50-70 polskich
kierowców samochodów ciężarowych w około 20-kilometrowej kolejce.

W komunikatach publikowanych na stronie internetowej, Facebooku i Twitterze Ambasada RP w Sofii na bieżąco informuje o sytuacji i rekomenduje polskim przewoźnikom wstrzymanie ekspedycji ich pojazdów przez przejścia graniczne pomiędzy Bułgarią i Grecją.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje o możliwości wykonywania przewozów do Grecji i z Grecji tranzytem przez terytorium Macedonii, bez wymogu posiadania zezwolenia na tranzyt.

>>> Czytaj też: Kolejny transportowy konflikt z Rosją to kwestia czasu? Moskwa zbuduje flotyllę promów