"Nadawcy przesyłek, żeby skorzystać z rozwiązania, muszą jedynie zgłosić wybór tej usługi w managerze paczek na etapie tworzenia zlecenia wraz z wyborem lokalizacji urządzenia, w którym zostawią przesyłkę kurierską" - czytamy w komunikacie.

Za pomocą nowej opcji można nadać paczkę do 20 kg.

"Stale pracujemy nad poszerzaniem oferty i podnoszeniem jakości świadczonych przez nas usług, by jak najskuteczniej odpowiadać na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Wdrożona przez nas opcja nadania przesyłek kurierskich za pomocą paczkomatów z pewnością zostanie doceniona przez tych wszystkich, których praca jest mobilna, a czekanie na odbiór paczek przez kuriera w umówionym miejscu jest niewygodne" - powiedział prezes Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

>>> Czytaj też: InPost zdobywa rynek. Dostarczył ponad 4 mln przesyłek kurierskich

Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost.

InPost to spółka z Grupy Integer.pl, notowana na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.