Nadchodzi drogowa rewolucja. Wkrótce pojedziemy elektrycznymi trasami

13 marca 2016, 13:02
Źródło:Bloomberg
Model X Tesli jest ładowany w salonie Tesla Motors w San Jose w Kalifornii. Tesla Motors planuje sprzedaż Modelu X, sportowego samochodu zasilanego energią elektryczną, już w 2013 roku. Fot. David Paul Morris/Bloomberg

Model X Tesli jest ładowany w salonie Tesla Motors w San Jose w Kalifornii. Tesla Motors planuje sprzedaż Modelu X, sportowego samochodu zasilanego energią elektryczną, już w 2013 roku. Fot. David Paul Morris/Bloombergźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: David Paul Morris

Trwa wyścig pomiędzy producentami samosterujących elektrycznych samochodów. Ważną rolę w jego przebiegu powinny odegrać… elektryczne drogi.

Reklama

Komentarze (11)

  • soroka(2016-03-15 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    Włóż 2 palce w gniazdko z prądem Autorze. Może skończa się omamy.......

    Odpowiedz
  • marcinczech@gazeta.pl(2016-03-15 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    hmm jakby tak wszystko patentować. Pomysł taśmy chodził mi po głowie jakies 2 lata temu.. coś typu hyperpoll parę ładnych lat temu.. problem w tym, że to pomysł na razie nie na nasz kraj.. kiedyś chwilę interesowałem się tematyką bezpieczeńśtwa drogowego.. jedyne co się udało wprowadzić to znaki STOP i USTĄP.. na odblaskowych nogach.

    Odpowiedz
  • emigrant(2016-03-14 13:32) Zgłoś naruszenie 10

    Jak w Polsce to kiedyś zbudują to na świecie ludzi będą teleportować.

    Odpowiedz
  • gmo niszczy jelita(2016-03-14 00:17) Zgłoś naruszenie 11

    ********* a jak w sniegu deszczu i lodzie ? to nie metro ze zawsze sucho i cieplo, a co zlego było z trolejbusami które skasowano, byłoby czysto i cicho i zawsze jest "zatankowany"

    Odpowiedz
  • heh(2016-03-13 20:12) Zgłoś naruszenie 20

    nie uważam to za dobry pomysł skoro roboty nie będą korzystać z takiej drogi ,a potrzebują dobrego akumulatora lub ogniwa wodorowe, a kierunek rozwoju nie będzie potrzebował takich rozwiązań.

    Odpowiedz
  • dynamo(2016-03-13 17:34) Zgłoś naruszenie 11

    Świetnie! mieszkając blisko drogi można za darmo mieć prąd. Już widzę specjalistów co po zmroku biegają do ulicy z kabelkami ... hehe

    Odpowiedz
  • m1(2016-03-13 17:08) Zgłoś naruszenie 910

    W Polsce rzeczywiście ciężko będzie dać radę. Tutaj najlepiej wychodzą drogi krzyżowe i trasy pielgrzymek.

    Odpowiedz
  • hej(2016-03-13 16:16) Zgłoś naruszenie 121

    "Oznacza to, że wybudowanie elektrycznych dróg byłyby tańsze, niż tradycyjnych autostrad." co za brednia.

    Odpowiedz
  • Kalk(2016-03-13 15:56) Zgłoś naruszenie 81

    Kompletne brednie. Największa brednia z kosztem budowy takich dróg. Oprócz zapewnienia zwyczajowo przyjętych parametrów konstrukcji drogi, trzeba w to jeszcze wmontować układ zasilania samochodów energią oraz zbudować infrastrukturę energetyczną zasilania dróg. Kto siedzi w branży to ma pojęcie o tym, jakie to są koszty i jakie straty energii na przesyle. Kompletna bzdura na teraz i wiele lat do przodu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mlpp(2016-03-13 13:51) Zgłoś naruszenie 91

    "10 proc. z nich posiada elektryczne zasilanie" - no nie wiem, rynek oczekuje w tym roku od 800 tys do 1 mln aut elektrycznych i hybryd (rekord), wiec nie wiem jak to sie ma do zeszlorocznych 74 mln sprzedanych aut na swiecie, ledwo ponad 1%...

    Odpowiedz