Zysk operacyjny wyniósł 9,62 mln zł wobec 7,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 25,6 mln zł w 2015 r. wobec 20,48 mln zł rok wcześniej.

Wzrost sprzedaży został osiągnięty dzięki zamówieniom z segmentu bezpieczeństwa transportu, przemysłu i przemysłu obronnego, wyjaśniła spółka w komunikacie.

Vigo System podkreśliło, że w minionym roku w spółce płynnie dokonała się zmiana pokoleniowa na kluczowych dla jej funkcjonowania stanowiskach, przeprowadzona została reorganizacja strategicznych jej działów (sprzedaży i produkcji), w efekcie czego m.in. zacieśniono współpracę z kluczowymi klientami VIGO, jak również zdynamizowano ekspansję zagraniczną na niezwykle perspektywicznych rynkach azjatyckich (blisko 2-krotny wzrost sprzedaży) oraz Stanów Zjednoczonych i Kanady, do tej pory będących domeną głównych konkurentów.

"Rok 2015 przyniósł również liczne sukcesy w dziedzinie badań oraz rozwoju technologii. Spółka rozpoczęła realizację kilku nowych projektów, które będą miały decydujące znaczenie dla jej rozwoju w najbliższych latach. Jednym z najważniejszych jest wdrożenie do produkcji technologii MBE, co pozwoli na rozszerzenie oferty Vigo. Sprzedaż pierwszych urządzeń opartych o nowe technologie planowana jest na drugą połowę 2016 r." - skomentował prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Vigo System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.