Comarch zainwestuje 69 mln zł i stworzy min. 300 miejsc pracy w krakowskiej SSEWarszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - Comarch uzyskał kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Czyżyny krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Na jego mocy zainwestuje ponad 69 mln zł i zatrudni co najmniej 300 osób, podał zarządzający strefą Krakowski Park Technologiczny.

"W ramach nowego zezwolenia firma wybuduje budynek o łącznej powierzchni ok. 27 tys. m2, dzięki czemu znacząco powiększy swoje zdolności produkcyjne w zakresie rozwoju systemów informatycznych. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 69 mln zł. Powstanie także co najmniej 300 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Comarch działa w strefie od 1999 r. Dotychczas Comarch wybudował na terenie podstrefy w Czyżynach 6 budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 55 tys. m2. Dotychczasowe inwestycje na terenie krakowskiej strefy przekroczyły kwotę 230 mln zł.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)