Alior Bank będzie gotowy do rozmów nt. kolejnego przejęcia w III kw. br.Warszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - Alior Bank po podpisaniu umowy nabycia części przedsiębiorstwa Banku BPH nadal będzie aktywny na rynku fuzji. Bank już w trzecim kwartale tego roku może "siąść do rozmów" w sprawie kolejnego zakupu banku na polskim rynku, poinformował prezes Wojciech Sobieraj.

"Jeśli cokolwiek będzie na sprzedaż, to my, przy naszym poglądzie na rynek, naszej strategii, na pewno będziemy uczestniczyli w procesach due dilligence. Do stołu możemy wrócić w trzecim kwartale tego roku" - powiedział Sobieraj podczas telekonferencji z dziennikarzami.

Sobieraj odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Alior Bank jest zainteresowany przejęciem Raiffeisen Polbanku.

Prezes spodziewa się, że do tego czasu bank uzyska wszelkie niezbędne zgody na transakcję z GE Capital.

"Do fuzji operacyjnej będziemy gotowi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku, po połączeniu prawnym. To jest ambitny cel, ale możliwy " - powiedział Sobieraj.

Podkreślił, że wielkość banku przejmowanego nie zawsze jest wyznacznikiem stopnia skomplikowania fuzji., a" tu mamy sytuację, gdy łączą się banki, które mają w pełni kompatybilne systemy IT".

Alior Bank poinformował dziś, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI. Zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 r.

W wyniku transakcji połączony bank umocni swoją pozycję na konsolidującym się rynku. Po połączeniu aktywa banku osiągną poziom ok. 60 mld zł, co uplasuje spółkę na 9. miejscu w sektorze bankowym.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)