Radykalizacja polskiej młodzieży to mit. Nie chce ani zasiłków, ani rewolucji

2 kwietnia 2016, 07:01 | Aktualizacja: 27.12.2016, 10:35
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nie założą brunatnych koszul. Nie wzniecą rewolucji. Są odporni na populizm, polityka ich jak nudziła, tak nudzi. Wierzą w wolny rynek i nie chcą, by państwo rozdawało zasiłki. To mit, że polska młodzież skręciła skrajnie w prawo. Konserwatywna jest od dawna, ale tak, jak reszta społeczeństwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (33)

 • szatan(2016-04-02 09:17) Zgłoś naruszenie 28123

  Boże jedyny. Co za stek bzdur. Pisane na zamówienie? O czym wy tu opowiadacie. "Wystarczy, że zachwycony Korwin-Mikkem młody człowiek zaczyna pracować, płacić podatki i nagle rozumie, jak funkcjonuje gospodarka i na co idą jego pieniądze" Tak, niedawno zrozumiałem na co idą nasze podatki. Zagraniczne konsorcja budowlane zatrudniają w Polsce tureckie firmy do budowy Polskich dróg. Na to idą płacone podatki. Ręce mi opadły. Młodzi ludzie mają dostęp do wiedzy dzięki internetowi a nie są, "zawinięci w kokon" portali społecznościowych. Banda starych idiotów nigdy tego nie zrozumie, a przynajmniej nigdy nie przyzna się że o tym wie. Cały artykuł wygląda jak czarownik w szpiczastym kapeluszu wypowiadający inkantacje zaklęcia i śmiesznie poruszając przy tym rękami. Młodzi ludzie mają łeb na karku, którego im nie przetrącicie.

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • Eltor(2016-04-02 09:47) Zgłoś naruszenie 21611

  "Wystarczy, że zachwycony Korwin-Mikkem młody człowiek zaczyna pracować, płacić podatki i nagle rozumie, jak funkcjonuje gospodarka i na co idą jego pieniądze" Ja już dawno zrozumiałem i wnioski wyciągnąłem odwrotne. Najchętniej wypisałbym się z publicznej służby zdrowia, z państwowej emerytury i wielu innych "udogodnień". Sam sobie opłacę i nie chcę w tym zakresie nic od państwa. Tylko jakoś, cholera, nie mogę.

  Odpowiedz
 • eee(2016-04-02 08:23) Zgłoś naruszenie 15610

  Dla mainstreamu, wszyscy którzy mają inne zdanie niż mainstream są ekstremistami.

  Odpowiedz
 • Damian(2016-04-02 12:09) Zgłoś naruszenie 965

  "Jeśli młody człowiek dorasta w przekonaniu, że trzeba być za wszelką cenę przedsiębiorczym, to jak będzie wyglądać służba zdrowia z przedsiębiorczymi lekarzami". Co za głupia logika piszącego. Po pierwsze - lekarze są "przedsiębiorczy". Po drugie przedsiębiorczy ma być kierujący szpitalem. Jeśli pan dziennikarz odwiedzi stomatologa, finansując to z NFZ to wybierze wizytę w państwowej placówce, czy prywatnej? Naprawdę nie widzi pan różnicy w jakości usługi i sprzętu?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bb(2016-04-03 09:38) Zgłoś naruszenie 926

  Nazista to inaczej narodowy socjalista. SOCJALISTA człowieku. Umiłowanie wolnego rynku i konserwatywne wartości to właśnie jest ideał prawicowy.

  Odpowiedz
 • Mariusz(2016-04-02 17:40) Zgłoś naruszenie 597

  Te interpretacje to jak wróżenie z fusów. Młodzi są prawicowi - co do tego nie ma wątpliwości. Że się nie buntują? Bo wszystko jakoś się kręci. Ciekawie tylko jak długo, patrząc na powszechne zadłużenie, problemy demograficzne i rozsnące rzesze imigrantów z poza Europy. Prawdziwe problemy dla Lewicy dopiero nadejdą.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • zajzajer(2016-04-03 12:46) Zgłoś naruszenie 474

  W dobie Internetu łatwo sobie porównać co jak funkcjonuje i co się sprawdza. Można poczytać historię. Kapitalizm, wolność osobista, praworządność i demokracja to są magnesy przyciągające młodych polskich emigrantów. Nikt z nich nie emigruje do Rosji czy na Białoruś. Prawica (nie mylić z PiS) ma w tym kraju dobrą przyszłość. W dodatku wielu tych co emigrują razi poprawność polityczna, emancypacja islamu czy permisywizm obyczajowy w krajach Zachodu. Polska prawica jest od tego wolna. Starzy będą wymierać, a ich miejsce w polityce zajmą ludzie znacznie mniej oderwani od rzeczywistości i na co dzień stykający się z problemami, na które recepty znajduje prawica.

  Odpowiedz
 • nrn(2016-04-02 08:04) Zgłoś naruszenie 3844

  Sądząc po wpisach w necie młodzież zrobiła się nam skrajnie radykalna. Ciekawe skąd ta różnica. Jakieś radykalne grupy są nadaktywne tylko w necie? Trolle, inaczej mówiąc?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nik(2016-04-05 17:41) Zgłoś naruszenie 292

  "Korwin-Mikke to przemijający fenomen, który nie umie zatrzymać swoich zwolenników. Co wybory głosuje na niego stały kilkuprocentowy odsetek głównie bardzo młodych wyborców i gdyby oni wszyscy z ostatnich 25 lat pozostali mu wierni, polityk ten dziś miałby bezwzględną większość w Sejmie." Na JKM głosują ludzie inteligentni, a większość inteligentnych mających szansę wyruszyć "na zachód" już to zrobiła, więc przez te 25 lat elektorat niestety ucieka. Tym co odróżnia piszących te bzdury od JKM, jest to że jego poglądy mają logiczne uzasadnienie. Czytałem ostatnio że w Rumunii obniżono i tak niskie podatki, co spowodowało wzrost dochodów w budżecie państwa, niestety socjalistom taki pomysł do głowy przyjść nie może, bo z czego wyżywić bandę w większości zbędnych urzędasów. Niezwykłym zjawiskiem jest rosnąca liczba urzędników w dobie komputeryzacji, potrafi ktoś to wyjaśnić? Czy jedynym wyjaśnieniem tego fenomenu jest budowanie elektoratu przez socjalistów?

  Odpowiedz
 • kasia3333333(2016-04-04 09:35) Zgłoś naruszenie 2831

  Młodzież w wieku 16-24 lata to rośliny. Wychowane przed kompem, rozpieszczone do granic, lalusie. Ale pokolenie około 30-latków znacznie skręciło na prawo. Mówię na podstawie tego co widzę u znajomych i rodziny. Lewicę popierają tylko ci, którzy zarabiają powyżej 5 000 netto zł na miesiąc, i w dodatku robotę po znajomościach dostali, czyli niewielu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • P(2016-04-09 12:05) Zgłoś naruszenie 261

  "Wystarczy, że zachwycony Korwin-Mikkem młody człowiek zaczyna pracować, płacić podatki i nagle rozumie, jak funkcjonuje gospodarka i na co idą jego pieniądze." Czyli co - jak osoba po studiach znajdzie sobie pracę i odkryje, że podatki (zwane dla zmylenia przeciwnika składkami) od jej pensji wynoszą tylko śmieszne 69% to nagle dostaje olśnienia jak to jednak cudownie funkcjonuje gospodarka i zamiast JKM głosuje na PiS albo PSL?

  Odpowiedz
 • mondrago(2016-04-02 18:38) Zgłoś naruszenie 243

  skoro nowoczesna ma w każdej grupie 4%, 5%, to skąd taki wynik? strasznie duża rozbieżność

  Odpowiedz
 • Fenrin(2016-04-09 12:30) Zgłoś naruszenie 192

  Uwielbiam poziom wiedzy jaki zapanował wśród dziennikarzy i ten kult mierności który ma na celu tylko konserwowanie głupoty. No ale przecież ciemnym ludem łatwiej sterować, prawda? Jak można się odnieść do tych treści skoro szanowny Pan nie wie na czym polegają systemy polityczne, za bardzo nie orientuje się czym jest prawica a czym lewica. W wyniku powszechnej głupoty zostały całkiem odwrócone te wartości. Nagle Pis stał się prawicowy... Doprawdy? Partia o programie socjalistycznym jest prawicowa, wolne żarty... Dalej mamy wyssane z palca brednie na temat rzekomej chęci likwidacji instytucji państwa przez JKM. Zastanawiam się czy to portal science-fiction?

  Odpowiedz
 • .ranie w banie (2016-04-02 18:21) Zgłoś naruszenie 171

  Co za bzdety .Musi być że płacą za teksty od wiersza . A cały artykuł można zawrzeć w krótkim zdaniu : "Oni niczym się nie różnią od Onych" .

  Odpowiedz
 • żal_lewaków(2016-04-09 13:41) Zgłoś naruszenie 143

  "Wystarczy, że zachwycony Korwin-Mikkem młody człowiek zaczyna pracować, płacić podatki i nagle rozumie, jak funkcjonuje gospodarka i na co idą jego pieniądze. Gdy sam zachoruje albo jego dziewczyna zajdzie w ciążę, okazuje się, że bez społecznych ubezpieczeń znalazłby się w katastrofalnej sytuacji. Że ten głoszony przez Korwin-Mikkego „złodziejski ZUS” jednak ma sens i jest niezbędny – zaznacza prof. Mikołaj Cześnik." Padam ze śmiechu. Tak się akurat składa, że nie znalazłby się w katastrofalnej sytuacji bo zamiast na składki odkładał by do swojej własnej kieszeni. Proste.

  Odpowiedz
 • Antysocjalista(2016-04-09 16:05) Zgłoś naruszenie 121

  Po prostu socjalistyczny pasożyt musi uzasadnić swoje i swoich kolegów pijawek budżetowych istnienie. Ciężko takim profesorkom spojrzeć prawdzie w oczy że na wolnym rynku ich usługi były by nikomu niepotrzebne lub w najlepszym wypadku nisko wyceniane.

  Odpowiedz
 • Piotr34(2016-04-02 17:08) Zgłoś naruszenie 1010

  @damian Kim bedzie przedsiebiorczy lekarz,policjant,sedzia?-samo sobie odpowiedziales,tylko nie wyciagasz wlasciwych wnioskow.Przedsiebiorczy lekarz,sedzia,policjant,lekarz,dziennikarz-w NAJLEPSZYM wypadku zostanie lapowkarzem a w najgorszym czlonkiem zorganizowanej grypy przestepczej-mamy zreszta wlasnie liczne przyklady w Polsce-nie na darmo nawet wymiarowi sprawiedliwosci ufa w POlsce tylko 25% obywateli a wielu zwie go wymiarem niesprawiedliwosci lub wrecz mafia-prokuratorsko-sadownicza,"zaradnosc" lekarzy tez jest tajemnica poliszynela.Ludziom sie wydaje ze ideologia na nich nie oddzialuje a co mniej bystrzy nawet mysla ze nia ma zadnej ideologi w dzisiejszych czasach-myla sie-jest i oddzialuje.

  Odpowiedz
 • jacezar(2016-04-02 16:05) Zgłoś naruszenie 982

  @szatan - ty kłócisz się ze samym sobą. Negujesz artykuł a wnioski masz takie same

  Odpowiedz
 • zgłupałemLudzie(2016-04-04 22:45) Zgłoś naruszenie 71

  Ten pan Profesor to ma nowe patenty na terminy i wyłączność na wnioski?

  Odpowiedz
 • m1(2016-04-02 17:37) Zgłoś naruszenie 221

  Bardzo trafna konstatacja. Miałem to samo napisać, zanim zobaczyłem ten tekst. Zresztą, pozostałe wpisy też w dużej mierze to dotyczy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze