Jak poinformował w poniedziałek Urząd Miasta Krakowa, teren budowy został już przekazany wyłonionej w przetargu firmie Sansel, która zbuduje przystanek za 27,4 mln zł.

Przystanek Sanktuarium powstanie na linii kolejowej nr 94 łączącej stację Kraków-Płaszów z Oświęcimiem. Będzie jednym z elementów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, realizowanej przez samorząd województwa małopolskiego. Obiekt zostanie zlokalizowany w rejonie terenów handlowych, ułatwi też dojazd transportem publicznym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie-Łagiewnikach.

Inwestycja o wartości 27,4 mln zł brutto ma uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który ma zostać zakończony do 30 czerwca tego roku obejmuje budowę peronów wraz z infrastrukturą, parkingu dla osób niepełnosprawnych oraz kładki dla pieszych po stronie południowej peronów. Drugi etap potrwa do 30 września tego roku i obejmuje roboty budowlane związane z wykonaniem kładki po stronie północnej peronów. (PAP)