KNF odmówiła zatwierdzenia prezesa SKOK MysłowiceWarszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) odmówiła zatwierdzenia Rafała Majchura na stanowisku prezesa Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Mysłowice (SKOK Mysłowice), podała Komisja.

"Komisja jednogłośnie odmówiła zatwierdzenia pana Rafała Majchura na stanowisku prezesa zarządu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Mysłowice ze względu na brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania spółdzielczą kasą, tj. niespełnianie jednego z wymogów, o których mowa w art. 18 ust. 4 ustawy o skok" – czytamy w komunikacie.

Brak rękojmi jest, zdaniem KNF, konsekwencją dotychczasowego sposobu zarządzania kasą przez prezesa, który ponosi odpowiedzialność za obecną złożoną sytuację spółdzielczej kasy oraz nieprawidłowości w jej działaniu, stwierdzone m.in. przez inspekcję KNF.

"Komisja brała również pod uwagę przewidywany dalszy wpływ prezesa na kasę, w tym ocenę jego zdolności do skutecznej realizacji działań naprawczych oraz zapewnienia właściwego zarządzania i rozwoju kasy w przyszłości" – czytamy dalej.

(ISBnews)