Palmyra ma zgody urzędów antymonopolowych na przejęcie kontroli nad FerroWarszawa, 06.04.2016 (ISBnews) - Palmyra – spółka IK Investment Partners - otrzymała 6 kwietnia bezwarunkową zgodę Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego na przejęcie kontroli nad Ferro. Tym samym spełniły się wszystkie warunki prawne wezwania na akcje Ferro, podał wzywający.

"Palmyra sp. z o.o. [...] niniejszym informuje [...] o otrzymaniu w dniu 6 kwietnia 2016 r. bezwarunkowej zgody Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego (Antymonopolnyj Komitet Ukrainy) na przejęcie przez wzywającego kontroli nad spółką" – czytamy w komunikacie.

W związku z wcześniejszym uzyskaniem bezwarunkowych zgód na przejęcie przez wzywającego kontroli nad Ferro od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz od Rumuńskiej Rady Konkurencji (Romania Consiliul Concurentei), spełnione zostały wszystkie warunki prawne nabywania akcji Ferro, zamieszczone w treści wezwania, podano także.

Na początku lutego IK Investment Partners ogłosił - poprzez spółkę zależną Palmyra - wezwanie na 21 242 655 akcji Ferro, stanowiących 100% w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu, po 10,5 zł za akcję.

IK Investment Partners to europejski fundusz private equity, skupiający się na spółkach o średniej wielkości ze Skandynawii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, krajów Beneluksu, a także z Polski.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)