Loconi Intermodal głównym partnerem prowincji Hunan w transporcie do EuropyWarszawa, 08.04.2016 (ISBnews) – Polski operator intermodalny Loconi Intermodal podpisał z przedstawicielami chińskiej prowincji Hunan memorandum, dzięki któremu stanie się głównym partnerem logistycznym tej prowincji w dziedzinie transportu chińskich towarów do krajów europejskich oraz w zakresie pozyskania klientów zainteresowanych eksportem towarów do Chin.

"Spotkanie to jest ważne nie tylko z tego powodu, że dzięki niemu powstaną kolejne połączenia kolejowe z Chin do Polski. Jest ono przede wszystkim ważne dlatego, że władze prowincji Hunan osobiście się zaangażowały w to, aby wspomóc polskich przedsiębiorców w nawiązaniu współpracy handlowej z partnerami z Hunan, a narzędziem do wspierania rozwoju takiej współpracy mają być właśnie szybkie pociągi z i do Chin. Jest to doskonała okazja do rozwoju dla polskich przedsiębiorców poprzez pozyskanie nowego rynku zbytu" - powiedziała prezes Loconi Intermodal Lidia Dziewierska podczas uroczystości podpisania memorandum, co miało miejsce podczas "Forum Współpracy gospodarczo-handlowej Hunan Polska" w Warszawie.

Dodała, że od kilku lat obserwowany jest stały 20-proc. wzrost liczby przeładowanych w Polsce kontenerów. Dzięki położeniu geograficznemu oraz rozwojowi portów Polska ma szanse stać się transportową potęgą.

"Polska posiada idealne położenie zarówno pod względem rozwoju transportu intermodalnego z Bałtyku na południe Europy, jak również dla rozwoju transportu intermodalnego z Chin do Europy. Takiej szansy nie możemy przeoczyć, a dziś o miano 'okna na Europę' dla chińskich prowincji konkurujemy z kilkoma innymi państwami, m.in. Niemcami i Czechami. Tym bardziej cieszy to, że to właśnie Loconi, polski operator intermodalny, zostały wybrany na partnera do rozwoju połączeń kolejowych z Europy. Specjalizujemy się w organizacji transportu intermodalnego z polskich portów, nadajemy ponad 100 pociągów intermodalnych miesięczne, niemniej fakt, iż posiadamy gęstą siatkę terminali, która jeszcze w tym roku ma się rozszerzyć do 6 terminali w Polsce oraz połączenia zagranicznie na Europę, nie pozostał bez znaczenia" - powiedziała Dziewierska.

Obecny na forum gubernator prowincji Hunan Xu Shousheng, wskazał, że ostatnie 4 lata to wzrost wzajemnej aktywności handlowej, ale dla jej dalszego zintensyfikowania ważny jest obecnie prowadzony dialog oraz wprowadzanie ułatwień dla firm. Należy ustalić, co jest barierą dla przedsiębiorców i starać się te bariery usuwać z obu stron. Co może być o tyle łatwiejsze, że zainteresowanie polskimi towarami w Chinach jest ogromne, wskazał gubernator.

Loconi Intermodal to klasyczny operator intermodalny. Świadczy usługi w zakresie intermodalnych łańcuchów dostaw poprzez integrację poszczególnych ogniw tego łańcucha, przy czym głównymi są transport kolejowy oraz drogowy. Istotą świadczonej spółkę usługi jest sprawna organizacja intermodalnych łańcuchów dostaw poprzez integrację poszczególnych ogniw tego łańcucha, przy czym głównymi są transport kolejowy oraz drogowy - ten na maksymalnie krótkim odcinku dowozowym z/do lądowego terminalu przeładunkowego. Innowacyjnym rozwiązaniem jest stały rozkład jazdy pociągów. W zeszłym roku firmie udało się pozyskać środki na dalsze inwestycje w wysokości 35 mln zł. Fundusze zostaną przeznaczone na budowę nowych terminali i połączeń.

(ISBnews)