Najwyższy wieżowiec jest częścią projektu Dubai Creek Harbour. Dotychczas najwyższy budynek na świecie liczy 828 metrów. Budowa obiektu ma rozpocząć się pod koniec czerwca, natomiast jej ukończenie planowane jest przed rozpoczęciem Word Expo w 2020 roku.

- Chcieliśmy zbudować nowy punkt orientacyjny w Dubaju – mówi prezes Emaar Properties Mohamed Alabbar. Kiedy patrzymy na centrum oraz wieżowiec Burj Khalifa to widzimy, że obszar miasta jest wypełniony po brzegi – dodaje.

Dubaj jest turystycznym i biznesowym hubem Zatoki Perskiej. Miasto ma plany zwiększenia do 2020 roku liczby przyjmowanych turystów do 20 mln rocznie. W 2012 roku metropolię tę odwiedziło 10 mln osób. W tym celu władze budują ogromne hotele oraz rozwijają projekty rozrywkowe.

Najwyższy budynek świata będzie miał taras widokowy, ogrody oraz od 8 do 20 pięter przeznaczonych dla sklepów, restauracji oraz innych obiektów turystycznych. Projekt będzie w połowie finansowany z kapitału własnego dewelopera, a w drugiej połowie w kredytu.

>>> Czytaj też: Wielka bitwa o Warszawę. Czy jeden dokument może być wart kilka miliardów złotych?