"Dzisiaj warszawska giełda powinna otworzyć się do góry. Rynki zagraniczne zamknęły się we wtorek na plusach, a o poranku rosną azjatyckie indeksy. Jest to więc pretekst do zanegowania tej kilkudniowej korekty" - powiedział PAP Kolarz.

Zdaniem analityka w tym tygodniu WIG 20 może wrócić na poziom ok. 1.950 pkt.

"Wczoraj pod koniec sesji, przy większej aktywności rynku, podaż próbowała przetestować minima i nie udało się to. Pojawiła się świeca przypominająca młotek i pokazuje ona, że korekta trwająca od 8-9 dni może zostać zanegowana, a indeks będzie jeszcze w tym tygodniu próbował wrócić na poziom ok. 1.950 pkt." - powiedział.

Kolarz uważa, że druga część tygodnia będzie ciekawsza pod względem publikacji danych.

"Na początku tygodnia nie było żadnych publikacji, a od dzisiaj wchodzą do gry dane ze Stanów Zjednoczonych, co może być impulsem do działania dla inwestorów" - powiedział.

W pierwszych godzinach wtorkowej sesji WIG 20 spadł poniżej 1.900 pkt., ale szybko zdołał wrócić ponad ten poziom. Na zamknięciu indeks spadł o 0,34 proc. do 1.907,72 pkt.

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła solidne zwyżki głównych indeksów, którym sprzyjały rosnące ceny wielu surowców. W centrum uwagi znajdują się wyniki amerykańskich spółek, z których część zaprezentuje swoje dokonania za pierwszy kwartał jeszcze w tym tygodniu.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,94 proc., S&P 500 0,97 proc., a Nasdaq Comp. 0,80 proc.

Na azjatyckich giełdach duże wzrosty. W Tokio Nikkei 225 wzrósł o 2,84 proc., SCI rośnie o 1,9 proc., a HSI o 2,4 proc.

Środa jest dniem publikacji kilku danych makroekonomicznych.

O 11.00 zostanie podana produkcja przemysłu w lutym w strefie euro. O 14.00 NBP poda dane o bilansie płatniczym w lutym.

Po południu na rynek trafią dane ze Stanów Zjednoczonych. O 13.00 zostanie podany wskaźnik nowych wniosków o kredyt hipoteczny przez MBA, a o 14.30 zostaną podane sprzedaż detaliczna w marcu oraz indeks cen producenta PPI w marcu. O 16.00 zostanie podana informacja o zapasach w biznesie w lutym. O 20.00 Fed opublikuje Beżową Księgę. (PAP)