Przychody ze sprzedaży Stock Polska wzrosły o 71% r: r w I kw. 2016 r.Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Przychody ze sprzedaży Stock Polska wzrosły o 71% r/r w I kw. 2016 r., a wartość rynkowa udziałów łącznie off-trade na koniec lutego wyniosła 27,2% (wobec 27% na koniec grudnia), podała spółka w komunikacie.

Stock Polska pozostaje liderem kategorii wódek smakowych, która obejmuje wódkę smakową oraz smakowe likiery na bazie wódki oraz graczem numer dwa w łącznej kategorii wódek (w tym smakowych).

"Pozytywna dynamika obejmująca wzrost wolumenu sprzedaży, przychodów ze sprzedaży i EBITDA, którą zaobserwowaliśmy w drugiej połowie ubiegłego roku, utrzymuje się, dając mocny start w 2016 rok. W pierwszym kwartale odnotowaliśmy wzrost EBITDA na wszystkich rynkach. Szczególnie cieszy nas powrót do zysku w Polsce, gdzie w I kwartale 2015 r. odnotowaliśmy stratę. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale podejmowane przez nas działania po zmianach w zarządzie które przeprowadziliśmy w styczniu 2015 r. oraz po dogłębnym przeglądzie biznesu, przynoszą efekty. Jest jeszcze wcześnie na pełną ocenę, ale jesteśmy zadowoleni z pierwszych wyników naszych nowych produktów, które wprowadziliśmy na rynek w 2015 r. Cieszymy się też z ostatnich medali, którymi uhonorowano zarówno obie nasze flagowe marki, jak i kilka nowych produktów wprowadzonych w 2015 r." - powiedział dyrektor generalny Stock Spirits Group Chris Heath, cytowany w komunikacie.

Stock Spirits Group jest producentem wódek czystych i gatunkowych oraz likierów w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa prowadzi główną działalność na terenie Polski, Czech, Słowacji, Włoch, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Ponadto eksportuje swoje produkty do ponad 40 innych krajów na całym świecie. W Polsce produkuje i sprzedaje m.in. takie marki wódek jak Czysta de Lux, Lubelska czy Żołądkowa Gorzka. Od 2013 r. spółka jest notowana na London Stock Exchange (LSE).

(ISBnews)