- MIB informuje:

Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej potwierdziło, że 17 kwietnia 2016 r. (niedziela) wejdą w życie nowe rosyjskie przepisy wewnętrzne regulujące wykonywanie przewozów drogowych.

Nowe regulacje odnoszą się do przewozów dwustronnych z ładunkiem pochodzącym z kraju trzeciego i stanowią realizację uzgodnień dokonanych przez Polskę i Rosję w Moskwie 19 lutego 2016 r. oraz w Gdańsku w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2016 r. Uporządkowaniu i uproszczeniu uległy kwestie związane z dokumentowaniem przez przewoźników załadunku pojazdu w kraju rejestracji pojazdu. O zmianę rosyjskich przepisów zabiegało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, ponieważ były one niekorzystne dla polskich przewoźników.

Zgodnie z ustaleniami z polsko-rosyjskich negocjacji w sprawie zasad wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych, została opracowana Instrukcja dla służb kontrolnych i przewoźników drogowych Polski i Rosji, w zakresie rodzajów wykonywanych przewozów i wymaganych zezwoleń.

W przypadku wątpliwości odnoszących się do prowadzenia kontroli przewozów przez rosyjskie służby kontrolne od 17 kwietnia 2016 r., prosimy o kierowanie do MIB wszelkich informacji w tym zakresie na adres: SekretariatDTD@mib.gov.pl

Instrukcja do pobrania na stronie MIB:

http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797096-p_1.htm

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)