Vantage rozpoczął budowę 60 mieszkań na Nowych Żernikach we WrocławiuWarszawa, 19.04.2016 (ISBnews) - Vantage Development rozpoczął budowę dwóch budynków na łącznie 60 mieszkań w ramach wzorcowego osiedla WUWA2 na Nowych Żernikach we Wrocławiu, podała spółka.

Generalnym wykonawcą jest TOM Instal. Zakończenie budowy przewidziano na I kwartał 2017 r., a przekazania mieszkań na przełom II i III kwartału 2017 r.

"To kolejna z naszych wrocławskich inwestycji po Promenadach Wrocławskich, Centaurisie, Nowym Gaju i Patio House, ale pierwsza realizowana w kooperacji z miastem. Nowe Żerniki to dla nas ciekawe i prestiżowe przedsięwzięcie, w ramach którego miasto przygotowuje pełną infrastrukturę, a my budujemy. Dzięki temu nasi klienci w momencie, gdy wprowadzają się do mieszkania mają do swojej dyspozycji nowe drogi, tereny zielone i obiekty użyteczności publicznej, czyli wszystko to, czego potrzebują w codziennym życiu. Liczę na to, że ten projekt wyznaczy pewien standard postępowania w przyszłości" - powiedział prezes Edward Laufer, cytowany w komunikacie.

W ofercie Vantage Development są lokale o zróżnicowanym metrażu od 47 do 64 m2, podano również.

Nowe Żerniki odwołują się do idei wystawy WuWa, która została zorganizowana we Wrocławiu w 1929 r., dlatego są nazywane WuWa2. Przedwojenna WuWa była wystawą w ramach, której zostało zbudowanych w Europie sześć wzorcowych osiedli. Nowoczesne, odważne, wybiegające w przyszłość wizje rozwiązań architektonicznych, które uwzględniały rozrastanie się miast oraz oczekiwania ich mieszkańców - miały wpływ na rozwój architektury ubiegłego stulecia, przypomniano.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

(ISBnews)