Medicalgorithmics przydzielił wszystkie obligacje serii A, na kwotę 50 mln złWarszawa, 20.04.2016 (ISBnews) - Medicalgorithmics dokonał przydziału wszystkich 50 tys. obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł, podała spółka.

Obligacje zostały przydzielone 11 inwestorom, podano w komunikacie.

Kilka dni temu Medicalgorithmics poinformował, że zaoferuje do 50 tys. niezabezpieczonych, trzyletnich obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej równej nie więcej niż 50 mln zł.

Środki z tej emisji mają w pierwszej kolejności zostać przeznaczone na przedterminowy wykup obligacji krótkoterminowych serii A0 o łącznej wartości nominalnej w wysokości 48 mln zł.

Jak wówczas informowano, datą wykupu obligacji będzie 21 kwietnia 2019 roku, przy czym emitent będzie miał prawo wcześniejszego wykupu części lub całości subskrybowanych obligacji na własne żądanie.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)