"W styczniu, lutym i marcu LOT-em podróżowało już ponad milion pasażerów - to rekordowy wynik, biorąc pod uwagę, że początek roku to w branży lotniczej niski sezon. W sumie w tym okresie LOT przewiózł o ponad 19% pasażerów więcej niż w adekwatnym okresie ubiegłego roku. Liczba pasażerów na połączeniach międzynarodowych wzrosła o ponad 22%, ale to nie wszystko. LOT odnotowuje wzrost liczby pasażerów również na rejsach krajowych - w pierwszy kwartale było ich o blisko 11% więcej" - czytamy w komunikacie.

Od stycznia LOT uruchomił nowe dalekodystansowe połączenie do Tokio oraz kilkanaście nowych połączeń do miast europejskich, takich jak Charków, Barcelona, Zagrzeb, Luksemburg, Lublana, Ateny, Koszyce, Wenecja czy Kluż-Napoka, Połąga, przypomniano.

"Otworzenie tak wielu połączeń w tak krótkim czasie już przynosi pierwsze pozytywne efekty. Dzięki nim nasza oferta jest kompleksowa i odpowiada na potrzeby stale rosnącej rzeszy pasażerów" - powiedział dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Polskie Linie Lotnicze LOT przewożą rocznie prawie 5 mln pasażerów do ponad 40 destynacji na świecie.

>>> Czytaj też: Bye, bye Wielka Brytanio. Światowy gigant nie chce już inwestować na Wyspach