NWR: Brak porozumienia z rządem może oznaczać niewypłacalność OKDWarszawa, 25.04.2016 (ISBnews) - New World Resources (NWR) nie osiągnął niewiążącego porozumienia z rządem Czech w wymaganym terminie, w związku z czym jego spółka zależna OKD może być zmuszona do rozpoczęcia procedury niewypłacalności, podał NWR.

W związku z brakiem wstępnego porozumienia z rządem, wierzyciele NWR nie zgodzili się na przedłużenie umowy standstill.

"Ze względu na obecny status tych rozmów nie jest jasne, czy dojdzie do uzgodnienia planu restrukturyzacji, zanim OKD wyczerpie wszystkie źródła finansowania i tym samym, czy OKD może być zobligowany do rozpoczęcia procedury niewypłacalności" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z warunkami umowy standstill, uzgodnionej w lutym br. i obowiązującej do 31 lipca br., NWR zobowiązany był do uzgodnienia niewiążącego porozumienia z rządem czeskim do 22 kwietnia, a wiążącego porozumienia - do 30 kwietnia br. Wierzyciele i akcjonariusze NWR nie zgodzili się na przedłużenie terminu osiągnięcia pierwszego z tych kroków.

New World Resources Plc jest wiodącym producentem węgla kamiennego i koksu w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)