mDom Maklerski obniżył rekomendację Grupy Lotos do 'trzymaj', wycenę do 26,5 złWarszawa, 25.04.2016 (ISBnews) - Analitycy mDomu Maklerskiego obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos do "trzymaj" wobec "akumuluj" wcześniej, a cenę docelową do 26,5 zł za akcję z 29,2 zł, wynika z raportu datowanego na 19 kwietnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 28,09 zł za akcję, zaś w poniedziałek przed godz. 16:00 kurs akcji wynosił 28,91 zł.

"Notowania Lotosu mimo relatywnie największej w regionie ekspozycji na słabnącą marżę na dieslu utrzymują się YTD na zbliżonym poziomie. Częściowo gorszą rentowność w rafinerii kompensuje też rosnąca cena ropy oraz wyższe od pierwotnie zakładanych wolumeny wydobycia na projekcie Sleipner (konsensus EBITDA po ostatnich rewizjach uwzględnia już tę akwizycję), ale nie można ignorować faktu, iż 70% produkcji norweskiej to gaz, którego notowania osiągają kolejne minima. Biorąc te elementy pod uwagę obniżamy nieznacznie nasze tegoroczne prognozy oraz wycenę spółki do 26,5 zł/akcję i po ostatnich wzrostach kursu obniżamy rekomendację do trzymaj. W średnim terminie katalizatorem dla kursu może być reaktywacja idei konsolidacji sektora paliwowego podnoszonej przez nowy resort skarbu. Wizja wezwania, którego budżet byłby beneficjentem może generować silne wsparcie na poziomie średniej ceny z ostatnich 6 miesięcy." - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują dla spółki 553,2 mln zł zysku netto w 2016 r. wobec 263,3 mln zł straty w 2015 r.

(ISBnews)