"Na drugim miejscu nadal znajduje się Nowoczesna, na którą swój głos oddałoby 22 proc. Polaków – to także wzrost o 4 punkty procentowe. Na trzecim miejscu wśród wskazywanych przez Polaków jest – niezmiennie – Platforma Obywatelska. Popiera ją 15 proc. ankietowanych, ale jest to wynik o 2 pp. gorszy wynik niż przed miesiącem" - napisano w komunikacie.

Według Millward Brown w Sejmie znalazłby się jeszcze Kukiz’15, na którą swój głos oddałoby 7 proc. Polaków, co oznacza spadek o 3 pp.

Z sondażu wnika, że pozostałe ugrupowania nie uzyskałyby wymaganego poziomu poparcia.

"Na SLD chce głosować 4 proc. (spadek o 2 pp.), tyle samo co na partię KORWiN (spadek o 1 pp.). Z kolei Partię Razem popiera 3 proc. ankietowanych (spadek o 2 pp.), co zrównuje ją z poparciem dla PSL. Na Ruch Narodowy głos oddałby 1 proc. ankietowanych" - napisano.

"Wśród przepytanych Polaków 4 proc. nie ma zdania – tyle samo jest osób, które odmówiły odpowiedzi. Według sondażu frekwencja wyniosłaby 49 proc." - dodano.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA w dniach 27-28 kwietnia 2016 na ogólnopolskiej grupie 1000 pełnoletnich osób.

>>> Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę. Oto szczegóły projektu ustawy