Gładka zmiana warty w banku centralnym

9 maja 2016, 07:39 | Aktualizacja: 14.06.2016, 15:01
<span class="autor1">Bliżej Balcerowicza niż Belki</span>

Bliżej Balcerowicza niż Belkiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowym prezesem NBP będzie Adam Glapiński. Decyzja prezydenta w sprawie obsadzenia fotela szefa banku centralnego nie była zaskoczeniem. Następca Marka Belki zbiera pozytywne opinie.

Do końca kadencji Marka Belki na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego pozostał jeszcze miesiąc. Chociaż prezydent Andrzej Duda już wcześniej mówił, że ma kandydata na jego następcę, to informacja, że zostanie on ogłoszony z takim wyprzedzeniem, była zaskoczeniem. Zwłaszcza że kilka miesięcy temu w przypadku kluczowych nominacji do Rady Polityki Pieniężnej prezydent zwlekał niemal do ostatniej chwili. Podanie z wyprzedzeniem, kto zostanie szefem NBP, mogło zostać wywołane przez ostatnie zamieszanie związane z oczekiwaniem na decyzję agencji Moody’s w sprawie oceny wiarygodności Polski. Wskazanie Adama Glapińskiego powinno być dla agencji argumentem, że nie ma problemów ze stabilnością w polityce gospodarczej.


Pozostało jeszcze 82% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze