Umowy najmu w tym sektorze, zgodnie z wstępnymi wyliczeniami, wyniosły łącznie ok. 388 tys. m2, co oznacza 29% dostępnej powierzchni w portfelu firmy.


"307 000 m2 z tej sumy dotyczy inwestycji istniejących, a 81 000 m2 projektów będących w budowie. Około 40% wszystkich umów stanowią nowe kontrakty lub te, obejmujące wynajęcia dodatkowych powierzchni przez aktualnych najemców, natomiast pozostałe 60% to przedłużenia umów z dotychczasowymi najemcami" - czytamy w komunikacie.

"W ciągu ubiegłego roku wdrożyliśmy szereg działań mających na celu zwiększenie poziomu najmu w naszym segmencie biurowym, w tym ukierunkowanych inwestycji wpływających na poprawę jakości naszej oferty. Pozytywne efekty będące skutkiem tych podjętych kroków są obecnie widoczne w przedstawionych liczbach" - wskazał prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, "silne skupienie" na kliencie oraz kolejne innowacje, które firma planuje wdrażać w segmencie biurowym będą prowadzić do dalszego wzrostu wskaźnika wynajmu w nadchodzących kwartałach.

Największe z indywidualnych nowych kontraktów najmu, które zostały podpisane przez Immofinanz w minionym roku finansowym dotyczą nowych siedzib głównych dla firm trivago oraz Uniper w Düsseldorfer Medienhafen na odpowiednio ok. 26 000 m2 i 28 000 m2 powierzchni.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)