Zysk netto wzrósł do 4,21 mln zł w porównaniu do 1,9 mln zł przed rokiem (+121,5%), podano także.


"Pierwszy kwartał to kolejny okres, kiedy odnotowaliśmy dynamiczny wzrost sprzedaży drukarki Zortrax M200, co pokazuje, że nasze flagowe urządzenie cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem. Z kolei w przypadku materiałów do druku wolumen sprzedaży w I kwartale tego roku osiągnął poziom bliski połowie liczby sztuk z całego 2015 roku" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Przychody Zortrax w I kw. 2016 r. okresie osiągnęły poziom blisko 14 mln zł, a zysk netto ponad 4,2 mln zł. Dla porównania, w całym ubiegłym roku Zortrax wypracował przychody na poziomie 37,6 mln zł i zysk netto w wysokości 8 mln zł. W spółce blisko 90% przychodów pochodzi z rynków zagranicznych, podano także.

"W I kwartale sprzedaż drukarek M200 wzrosła o prawie 80% w porównaniu rok do roku i o blisko 20% kw/kw. Każda sprzedana drukarka 3D oznacza określony popyt na materiały do druku w przyszłości. Potwierdzają to najnowsze wyniki spółki. W okresie styczeń-marzec 2016 r. Zortrax sprzedał trzykrotnie więcej materiałów do druku niż przed rokiem. W porównaniu do IV kwartału 2015 wzrost wyniósł ponad 11%" - czytamy w komunikacie.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)