"W ramach oferty publicznej akcji serii C spółka oferuje 2,5 mln szt. akcji. Ich cena emisyjna została ustalona na poziomie 2 zł za akcję. Zapisy na akcje będą przyjmowane w terminie od 13 do 20 maja 2016 roku. Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska" - czytamy w komunikacie.

Środki z emisji akcji serii spółka planuje przeznaczyć na produkcję nowych gier, a także na ich promocję, podano także.

"Środki pozyskane z emisji akcji pozwolą nam na zwiększenie naszego potencjału zarówno w zakresie tworzenia, jak i wydawania gier. Mamy zamiar realizować plany rozwoju spółki i utworzyć trzy niezależne zespoły produkcyjne. Debiut QubicGames S.A. na rynku NewConnect umożliwi nam także pozyskanie kapitału, który przeznaczymy na rozpoczęcie globalnej komercjalizacji projektów AdoptMyGame i C-Way. Powinny one przynieść spółce znaczące korzyści wizerunkowe oraz finansowe i to w nieodległej perspektywie czasowej" - powiedziała prezes Jakub Pieczykolan, cytowany w komunikacie.

QubicGames jest studiem deweloperskim założonym w 2004 r., które w swojej historii wyprodukowało już ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka specjalizowała się głównie w grach na konsole Nintendo, a od 2014 r. realizuje produkcje na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Jednym z akcjonariuszy QubicGames jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - Erne Ventures.

(ISBnews)