"Fuzja Asseco z Infovide powinna być zakończona do lipca" - powiedział Panek podczas spotkania z dziennikarzami.

Jest to element trwającej reorganizacji w ramach grupy. W jej ramach do Asseco Data Systems przenoszony jest dział infrastruktury z Asseco Poland. Ponadto dojdzie do przeniesienia pionu przedsiębiorstw do DahliaMatic. Asseco zwiększyło także swój udział w portugalskim Exitcosie do ponad 69%. Z kolei od tego kwartału grupa będzie konsolidować izraelski TSG IT, który specjalizuje się w rozwiązaniach dla obronności.

Komentując wyniki za I kw. 2016 r. w Polsce, wiceprezes podkreślił, że w tym okresie ubiegłego roku Asseco skończyło duże kontrakty w energetyce, czego nie było w tym roku. Ponadto wpływ miała renegocjacja umowy z PKO BP, czy spadek sprzedaży w segmencie infrastruktury.

Izraelskie spółki dalej utrzymują dynamiczny rozwój biznesowy, ich wyniki w PLN wsparły korzystne kursy walutowe w minionym okresie. W regionie środkowej Europy wysoki wzrost przychodów nastąpił dzięki akwizycjom. Płaski wynik operacyjny tego regionu to m.in. efekt inwestycji w rozwój sprzedaży w segmencie ERP. Grupa liczy na poprawę EBIT regionu w kolejnych okresach. W zachodniej Europie wyraźna poprawa wyników to pozytywny wpływ przejętego w ub.r. portugalskiego Exitcosa. Region wschodniej Europy i słaby EBIT to efekt odejścia jednego klienta w Rosji. Grupa obserwuje zmiany na rynku bankowym w Rosji i liczy ich pozytywny wpływ na biznes IT w przyszłości.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

(ISBnews)