statystyki

Rating bez zmian. Złoty może odetchnąć

16 maja 2016, 07:16 | Aktualizacja: 14.06.2016, 15:11
Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rosnące wydatki bieżące i ryzyko ich wzrostu w przyszłości wraz z pogorszeniem klimatu inwestycyjnego – to główne przyczyny obniżenia przez Moody’s perspektywy oceny wiarygodności kredytowej Polski.

Moody’s utrzymał rating na poziomie A2 (to najlepsza ocena wiarygodności kredytowej Polski spośród wydawanych przez agencje wielkiej trójki). Obniżył natomiast perspektywę ratingu ze stabilnej do negatywnej. Wyważona decyzja agencji może mieć pozytywny wpływ na notowania złotego czy polskich obligacji skarbowych. Minister finansów Paweł Szałamacha mówił na sobotniej konferencji, że teraz spodziewa się lekkiej poprawy na rynku, czyli umocnienia złotego, jak i spadku rentowności polskich obligacji. Eksperci są podobnego zdania, a to dlatego, że w ostatnich tygodniach rynek ustawiał się raczej pod pogorszenie oceny wiarygodności kredytowej, do czego ostatecznie nie doszło.


Pozostało jeszcze 74% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze