"Największy polski przewoźnik złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przewozy czarnego paliwa z lubelskiej Bogdanki do elektrowni Enei w Kozienicach. W ramach nowego kontraktu PKP Cargo w okresie 15 miesięcy przetransportuje ponad 5 mln ton węgla" - czytamy w komunikacie.

Nowa umowa przedłuża współpracę Enei z PKP Cargo. Operator realizował przewozy węgla z Bogdanki do Kozienic również w poprzednich latach. Spółka dostarcza także paliwo do kozienickiej elektrowni ze śląskich kopalń.

"Grupa Enea jest naszym ważnym partnerem, tym bardziej cieszę się z możliwości kontynuacji współpracy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie rynkowym. Nasze doświadczenie sprawia, że jesteśmy sprawdzonym partnerem dla branży energetycznej" - skomentował członek zarządu PKP Cargo Grzegorz Fingas, cytowany w komunikacie. 

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.