Uzyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie następujących projektów handlowych Echo: Galerii Amber, Galerii Sudecka, Outlet Park Szczecin, Galerii Veneda, CH Echo i Galerii Olimpia w Bełchatowie oraz CH Echo w Przemyślu.

"Definiując portfel średnich centrów handlowych myśleliśmy o banku, który doceni dywersyfikację, stabilność i doświadczenie na mniejszych rynkach handlowych. Ku naszemu zadowoleniu najlepszą ofertę oraz gwarancję podpisania umowy w postaci decyzji kredytowej zaoferowała nam Helaba potwierdzając również zaufanie do Echo jako dewelopera i stabilność projektów w postaci 7-letniego finansowania. Mamy nadzieję, że to początek naszej długoterminowej owocnej współpracy" - skomentował dyrektor działu finansowania Echo Investment Grzegorz Iwański, cytowany w komunikacie.

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)