"Zarząd Sfinks Polska S.A. informuje o odstąpieniu w dniu dzisiejszym od negocjacji z panią Aleksandrą Tymińską oraz panem Markiem Tymińskim dotyczących nabycia przez spółkę większościowego pakietu akcji spółki Premium Food Restaurants posiadającej markę 77 sushi. [...] Powyższe związane jest brakiem pozytywnej rekomendacji rady nadzorczej Sfinks Polska S.A. co do zawarcia w.w transakcji" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia Sfinks rozpoczął negocjacje w sprawie nabycia większościowego pakietu akcji (co najmniej ok. 89,36%) PFR. Akcjonariusze PFR udzielili solidarnie Sfinksowi prawa wyłączności w zakresie prowadzenia negocjacji w celu zawarcia transakcji na okres do 31 maja 2016 r.

W styczniu br. główni akcjonariusze PFR poinformowali, że zamierzają sprzedać wszystkie posiadane akcje, stanowiące 89,37% kapitału zakładowego, inwestorowi, który zapewni spółce dalszy rozwój.

Właścicielem 73,92% akcji jest Marek Tymiński. Kolejne 15,45% akcji posiada Aleksandra Tymińska - obecna prezes PFR, podano wtedy.

Sfinks Polska zarządza ponad 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią restauracji Sphinx (segment casual dining), Chłopskie Jadło (segment premium) i (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)