Na stronie now.gemius.com można sprawdzić, ilu internautów odwiedziło serwisy z danej kategorii tematycznej – zarówno na PC, tablecie, smartfonie, jak i na wszystkich urządzeniach łącznie. Projekt daje szybki i łatwy dostęp do rankingów serwisów tematycznych. Co jednak najważniejsze, pozwala przeglądać dane real-time – za wczoraj, dzisiaj, ten tydzień, jak i poprzedni tydzień, a także w rozkładzie godzinowym.

– Chcemy się dzielić z rynkiem wiedzą o internecie. To nasza misja. Projekt gemiusNow jest tego najlepszym dowodem – mówi Piotr Ejdys, prezes firmy. – Szybki dostęp do danych ma kluczowe znaczenie w pomiarze tak dynamicznego medium, jakim jest internet. Dlatego od początku roku udostępniliśmy wszystkim klientom dane dzienne, publikowane z dnia na dzień, wyniki pomiaru oglądalności stron WWW na poszczególnych urządzeniach, a także informacje o całkowitym zasięgu na PC, smartfonach i tabletach łącznie – dodaje Ejdys.

W badaniach Gemius Audience za kwiecień 2016 r. grupa Gazetaprawna.pl, w skład której wchodzą serwisy Forsal.pl, Dziennik.pl, Gazetaprawna.pl, Prawnik.pl oraz Infor.pl, awansowała na drugą pozycję w kategorii Biznes Finanse Prawo. Grupa Gazetaprawna.pl miała 21,54 proc. zasięgu wśród internautów i 5,56 mln realnych użytkowników. Wyprzedziła tym samym Grupę Onet RASP. Na pierwszym miejscu w tej kategorii plasuje się Grupa Wirtualna Polska.

Grupa Gazetaprawna.pl poprawiła swój wynik także w zestawieniu TOP 20 wydawców internetowych – podskoczyła z 18. na 17. miejsce (6,6 mln realnych użytkowników, 25,62 proc. udziału w rynku).

Jednocześnie Grupa Gazetaprawna.pl po raz pierwszy pojawiła się w zestawieniu TOP 20 grup i serwisów, z których korzystają użytkownicy urządzeń mobilnych. Z 2,73 mln użytkownikami uplasowała się na 18. miejscu.