We poniedziałek ok. godz. 9:40 za akcję Alior Banku na GPW płacono 54,13 zł po wzroście o 0,09% od ostatniego zamknięcia.

"Wycena ta jest odpowiedzią na informacje o podwyższeniu kapitału i przejęciu BPH. Alior może nadal być interesującą inwestycją, dla tych, którzy uważają, że obecna wycena spółki jest pod presją toczącego się podwyższenia kapitału, a także inwestorów, którzy preferują banki niefrankowe oraz takich, którzy spodziewają się kolejnych przejęć dokonanych przez Alior na atrakcyjnych warunkach. Jednak, analitycy przewidują, że Alior czekają dwa lata niskich zysków (ze względu na koszty integracji)" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Analitycy Haitong podkreślają, że Alior Bank jest relatywnie bardziej wrażliwy na cykl gospodarczy i pozostaje pośrednio kontrolowany przez polski rząd.

"Biorąc pod uwagę dane dotyczące podstawowej działalności BPH za I kw. 2016, Haitong jest bardziej sceptyczny co do przychodów i znormalizowanego poziomu kosztów ryzyka podstawowej działalności BPH. Analitycy spodziewają się, że transakcja wygeneruje zwrot na poziomie 5-6%" - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)