DM BOŚ dodał 11 bit studios i LSI Software do 'top picks' na nadchodzący miesiącWarszawa, 24.05.2016 (ISBnews) - Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali 11 bit studios i LSI Software. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Azoty, OEX i Asbis.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, ABS, Arctic Paper, Awbud, BSC Drukarnia, Budimex, CD Projekt, Ciech, Echo, Ergis, Famur, LSI Software, Neuca, PKN Orlen, Rafako, Robyg, Ronson, Sanok, Trakcja Vindexus i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, CNG, Integer, LPP, Radpol i Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 6 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 3,3% w porównaniu z 2,7-proc. wzrostem indeksu WIG" - czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel DM BOŚ zwiększył wartość o 8%, podczas gdy WIG wzrósł o 0,8%.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) portfel DM BOŚ przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 4 179,2% (wobec 2,5-proc. spadku indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 97 miesięcy przekroczył poziom referencyjny o 4 182 pkt proc., podał broker.

(ISBnews)