"Akcjonariusze zdecydowali, że to dobry moment na wprowadzenie programu, dzięki któremu osoby kluczowe dla rozwoju spółki otrzymają swój udział w akcjonariacie. Korzystamy z wiedzy wysoko wykwalifikowanych specjalistów i akcjonariusze wraz ze spółką uznali, że to kluczowy moment, aby zadbać o ich stałą obecność w firmie. Ostatnie lata to dla nas czas dynamicznych wzrostów, dlatego też realizacja programu motywacyjnego została powiązana z ambitnymi celami finansowymi" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komentarzu przesłanym ISBnews.

"W 2016 r. osoby objęte programem motywacyjnym uzyskają prawo do akcji, kiedy EBIT osiągnie poziom co najmniej 27 mln zł. Z kolei w 2017 r. warunkiem uruchomienia programu motywacyjnego jest EBIT w wysokości co najmniej 36 mln zł. EBIT został zdefiniowany jest jako przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów pomniejszone o koszt sprzedanych produktów, wartość sprzedanych towarów i materiałów oraz koszty stałe bez ujęcia kosztów marketingowych" - dodał Tomasiak.

Zortrax wypracował w I kw 2016 r. 13,84 mln zł przychodów w porównaniu do 6,9 mln zł w analogicznym okresie 2015 roku (+100,5%), Zysk netto wzrósł do 4,21 mln zł w porównaniu do 1,9 mln zł przed rokiem (+121,5%),

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)