Informację o planowanym odejściu Federico Ghizzoni rozesłała dziś grupa UniCredit. Federico Ghizzoni stracił poparcie inwestorów.

O potencjalnym odejściu szefa grupy UniCredit spekulowano już wcześniej. Agencja Bloomberg, powołując się na nieoficjalne źródła podawała, że inwestorzy chcą rezygnacji prezesa UniCredit Federico Ghizzoni'ego. Agencja przypomina, że prezes wielokrotnie wykluczał sprzedaż aktywów, co sprawiło, że UniCredit jest obecnie jednym z najsłabiej dokapitalizowanych banków w Europie.

Jak spekulowano, UniCredit SpA miała rozważać sprzedaż pakietu akcji FinecoBanku i dokonywać przeglądu swoich aktywów w Polsce i Turcji jako opcji na zwiększenie kapitałów, podawał Bloomberg, powołując się na nieoficjalne źródła "zaznajomione ze sprawą".

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Posiada obecnie ponad 8 tys. placówek i zatrudnia ok. 146 tys. pracowników. UniCredit jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

Źródło: Bloomberg/ISBNews

>>> Czytaj też: Włosi nie chcą już Pekao? Jeden z największych banków w Polsce może zostać sprzedany