Comarch ma umowę na wdrożenie projektu 'miasto zdrowia' w SuwałkachWarszawa, 31.05.2016 (ISBnews) - Comarch w ramach projektu "miasto zdrowia" udostępni samorządowi Suwałk urządzenia telemedyczne, przenośne aparaty diagnostyczne oraz aparaty telemetryczne do monitoringu EKG pacjentów, poinformowała spółka. Umowa z miastem została podpisana 30 maja 2016 roku, a projekt ruszy w listopadzie i będzie realizowany do końca 2017 roku, podano także.

"Całe wdrożenie zostanie zintegrowane z Podlaskim Systemem Informacyjnym e-Zdrowie, które działa na terenie województwa od 2015 roku i będzie realizowane wspólnie z województwem podlaskim jako partnerem wiodącym" - czytamy w komunikacie.

Do systemu zostaną podłączone trzy placówki medyczne: Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Szkolnej i Promocji Zdrowia "SANITAS" w Suwałkach oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, podano także.

"Program pilotażowy dla miasta Suwałki realizowany będzie w ramach projektu badawczo-rozwojowego 'miasto zdrowia', prowadzonego przez Comarch. Głównym założeniem projektu jest objęcie mieszkańców kompleksową opieką zdrowotną dzięki innowacyjnych systemom informatycznym. „Miasto zdrowia" to rozwiązanie na styku dwóch dziedzin: smart city i e-zdrowie. Wdrażając pilotażowe programy chcemy pokazać samorządom jak produkty IT pomagają w zarządzaniu systemem opieki i dokumentacją medyczną w regionie, a w efekcie podnoszą jakość świadczonych usług" - powiedział prezes Comarch Healthcare Piotr Piątosa, cytowany w komunikacie.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)