"Współpraca z The European Lead Factory daje nam dużą szansę na przyspieszenie rozwoju projektu opracowanego w ramach jednej z naszych platform. Może jednocześnie pomóc w pozyskaniu partnerów i komercjalizacji programu" - powiedział wiceprezes dr Krzysztof Brzózka, cytowany w komunikacie.

Badania prowadzone we współpracy z EU Lead Factory będą polegały na analizie wyników otrzymanych w projekcie Selvity oraz zestawieniu ich z obszerną bazą danych zawierającą wyniki badań ok. 400 tys. cząsteczek, podano również.

"Celem naszego projektu jest odkrywanie nowych cząsteczek w określonym kontekście genomowym, który umożliwia bardziej skuteczne leczenie nowotworów, wykazując jednocześnie mniej skutków ubocznych niż większość stosowanych obecnie terapii onkologicznych" - dodał Brzózka.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)