Przychody Grupy Baltona spadły r: r o 8% w sklepach, wzrosły o 12% w gastr. w VWarszawa, 06.06.2016 (ISBnews) - Grupa Baltona zanotowała w maju br. wzrost przychodów netto ze sprzedaży towarów i usług w segmentach travel retail i food & beverage - w sklepach wolnocłowych spadły o 8% r/r, a w punktach gastronomicznych wzrosły o 12% r/r, podała spółka.

"Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona informuje, że:
- skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej w maju 2016 roku wyniosły 32 049 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 18%;
- skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej za okres styczeń - maj 2016 wyniosły 134 552 tys. zł i były niższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 19%"- czytamy w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej Baltona jest sprzedaż towarów w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych. Dodatkowo Grupa zajmuje się zaopatrywaniem statków zawijających do polskich portów oraz wykonuje usługi marketingowe dla swoich dostawców. Grupa jest liderem rynku Duty Free w Polsce działając na 7 z 13 portów lotniczych oraz posiadając w nim około 40% udział.

(ISBnews)