"Dariusz Piekarski już od 2011 roku jest związany z Grupą Sare. Wcześniej pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora zarządzającego. Ponadto, skład zarządu wzmocnił Przemysław Marcol, związany z Grupą Sare od 2008 roku, jako prawnik i członek organów zarządczych oraz nadzorczych spółek z Grupy. Nowy podział obowiązków wejdzie w życie 10 czerwca 2016 r." – czytamy w komunikacie.

"Przekazuję obowiązki kierowania pracami zarządu utalentowanemu i doświadczonemu menedżerowi, związanemu od 2011 roku z Grupą Sare. Jako dyrektor zarządzający udowodnił swoją skuteczność w zarządzaniu takim organizmem, jak spółka działająca w obszarze nowych technologii. Od tego czasu wiele się zmieniło - przychody są kilkukrotnie wyższe, Sare jest notowane na rynku głównym GPW i jest partnerem handlowym wielu globalnych graczy. Bardzo cieszy mnie fakt wzmocnienia składu zarządu przez Przemysława Marcola. Uważam, że jego szeroka wiedza i kompetencje związane z bezpieczeństwem danych oraz ogromne doświadczenie prawnicze są bardzo cenne dla spółki" - skomentował Pruszczyński, cytowany w komunikacie.

Dodał, że zamierza nadal angażować się w rozwój Grupy Sare i skupi się na budowie od podstaw kolejnych przedsięwzięć w „najbardziej obiecujących obszarach oraz wsparciu Grupy w dalszym działaniu".

"Dziękuję radzie nadzorczej za okazane zaufanie. Jako zarząd pozostajemy skupieni na realizacji celów strategicznych, pozostając organizacją innowacyjną, kreującą nowe rozwiązania rynkowe. Nasi akcjonariusze wiedzą, że zawsze byliśmy w stanie realizować nasze ambitne cele. Zmiany w składzie zarządu niczego w tym obszarze nie zmieniają" – powiedział Piekarski, cytowany w komunikacie.

Grupa, obok dalszego rozwijania systemów informatycznych i portfolio usług, dzięki wewnętrznym projektom, zamierza rozszerzać swoje kompetencje w nowych segmentach: big data i mobile.

Sare to technologiczna spółka oferująca zaawansowane, dedykowane narzędzia IT, służące wspieraniu sprzedaży i automatyzacji marketingu. W 2016 r. przeszła na GPW z NewConnect.

(ISBnews)